Reklama

„Dziewczyna z gołębiem”

„Dziewczyna z gołębiem”

04.03.2019
Czyta się kilka minut
Obraz Antoine’a Pesne’a „Dziewczyna z gołębiem” z 1754 r. figuruje na liście zaginionych polskich dzieł sztuki.
ANTIMONSTRS.LIVEJOURNAL.COM
D

Dzieło francuskiego malarza z epoki rokoka, zrabowane przez Niemców podczas II wojny z poznańskiego muzeum, znalazło się w 2010 r. w antykwariacie w Moskwie. Zanim polskie MSZ wystąpiło o zwrot, obraz wywiózł do USA kolekcjoner Alexander Khochinsky. Dotąd Polska bezskutecznie żądała jego ekstradycji. Kilka dni temu Khochinsky’ego zatrzymano w Paryżu. Obraz wciąż jest w jego kolekcji w USA. Na zdjęciu: Khochinsky z „Dziewczyną”. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]