Reklama

Dziecko, kąpiel, agresja

Dziecko, kąpiel, agresja

17.09.2012
Czyta się kilka minut
„Uważaj na marzenia, czasem się spełniają” – chińska mądrość pasuje jak ulał do historii Roberta Frycza, skazanego przez sąd za znieważanie prezydenta na rok i trzy miesiące ograniczenia wolności.

„Tygodnik Powszechny” wywołał niedawno burzliwą dyskusję o języku nienawiści w sieci i bezradności organów państwa, które uznają, że ma ona niską szkodliwość społeczną. Postulowaliśmy większą aktywność organów sprawiedliwości, tak by nie obawiały się one interweniować w miejscach, gdzie nienawiść myli się z wolnością.

Zdarzenia z ostatnich dni pokazują, że marzenia się spełniają, tyle że w sposób pokraczny. Sejm przyjął prezydencką ustawę ograniczającą wolność zgromadzeń, ustawę bardzo złą, bo uderzającą zarówno w tych, którzy chcą demonstrować za pomocą kamieni, jak i tych, którzy demonstrują pokojowo. Surowy wyrok dla twórcy strony Antykomor.pl nie jest z kolei zwyczajowym przywołaniem do porządku. Można go porównać do założenia na usta słynnej taśmy duct tape, stosowanej chętnie przez przestępców.

Walka z agresją w sieci i poza nią jest konieczna. Bez gradacji...

1187

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]