Reklama

Dwa pomniki

Dwa pomniki

12.02.2018
Czyta się kilka minut
Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej według projektu Jerzego Kaliny stanie na pl. Piłsudskiego – właśnie ruszyły prace przygotowawcze.
TVP.INFO
J

Jacek Sasin z komitetu budowy zapowiedział, że będzie gotowy na 10 kwietnia, podczas gdy drugi pomnik – Lecha Kaczyńskiego – powinien pojawić się obok do listopada. PiS wybrał to miejsce, zamiast postulowanej wcześniej lokalizacji na Krakowskim Przedmieściu, ponieważ dzięki wybiegowi prawnemu udało się wyjąć plac spod gestii władz miasta. Warszawski samorząd chce podważyć w sądzie decyzję wojewody, a politycy PO grożą, że w razie ich powrotu do władzy oba pomniki mogą zostać zlikwidowane. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

wygląda jak tarka do prania..

Przepraszam, ale to przypomina drabinkę, na którą co miesiąc wdrapywał się Prezes PiS. Jakoś nie znajduję innych skojarzeń...
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]