Reklama

Drzewa, zmowa, nie na miejscu

Drzewa, zmowa, nie na miejscu

24.08.2003
Czyta się kilka minut
Smutna, cowieczorna porcja doniesień o pożarach lasów na południu Europy. Beznadziejna walka z żywiołem, dużo ludzkiego nieszczęścia i śmierć setek tysięcy drzew na terenach, gdzie już i tak jest coraz mniej zieleni.
W

W supermarketach, na bazarach i w sklepach wciąż przybywa towarów, rzeczy, przedmiotów.

Tego, co najpiękniejsze i najbardziej ludziom potrzebne - wciąż ubywa, ubywa, ubywa.

Zmowa

Mam czasem wrażenie, że jesteśmy świadkami - i ofiarami - wielkiej międzynarodowej zmowy. Producentów i lekarzy, którzy je zapisują. Cena 20, 30 złotych to dziś lek tani. Wiele pnie się ku setce. Mała buteleczka kropel do oczu - opatrzona zaleceniem, żeby ją w cztery tygodnie po otwarciu wyrzucić, nawet jeżeli zostanie połowa - kosztuje 120 złotych. 4 (słownie cztery) pastylki leku na osteoporozę w ozdobnej saszetce - to około 200 złotych. Ludzie nie płacą komornego, oszczędzają na jedzeniu, ale lek kupują, bo im powiedziano, że tylko ten pomoże.

Może powinna powstać jakaś mądra, międzynarodowa Komisja, która by zbadała...

1889

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]