Reklama

DRUGI DZIENNIK PILCHA

DRUGI DZIENNIK PILCHA

25.03.2013
Czyta się kilka minut
Dawniej ludzie wiedzieli: tyle rzeczy wymyśliliśmy, a umrzemy cali. Dziś rośnie w siłę grupa, która mówi: umrzemy, ale nasze protezy pozostaną całe (nie zapomnij wykreślić tego debilnego aforyzmu).
Rys. Andrzej Dudziński
8

8 marca | Kroniki dochodzenia do bezwładu jednak nie uniknę – wstyd nie wstyd, nuda nie nuda – idzie o w miarę dokładne uchwycenie momentu zapaści. Zapaści w analfabetyzm. Pisanie głównie mam na myśli – techniczną stronę, technologię stawiania liter, umiejętność trafiania w klawiaturę. Nie żebym z masochistyczną precyzją i ekshibicjonistycznym patosem ogłaszał, kiedy palce się posypią, dłonie od wiecznego podrygiwania w proch obrócą, a nogi odpadną (Tak: nogi – pisanie musi mieć ręce i nogi). O pryncypia chodzi. Inne niedołęstwa ważne – lecz to kluczowe.
Godzinne i niezakończone tryumfem zapinanie koszuli. Heroiczna próba zakręcenia butelki coca-coli. Gwint nie zaskakuje, niczym zdecentrowany element maszynerii o najwyższym stopniu komplikacji. Dławiące marzenie, by jeszcze kiedyś zjeść talerz zupy łyżką. Graniczące z agonią próby wdziewania obuwia zimowego –...

7544

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]