Reklama

open eyes economic summit 2019

Drodzy Czytelnicy,

Drodzy Czytelnicy,

12.10.2014
Czyta się kilka minut
z przyjemnością oddajemy w Wasze ręce specjalny dodatek o Nagrodzie „Angelus”.
Z

Zapraszamy jednocześnie do Wrocławia na ceremonię wręczenia nagrody za najlepszą europejską powieść opublikowaną w ubiegłym roku. Uroczysta gala rozpocznie się 18 października o godzinie 20. w Teatrze Muzycznym Capitol.
Z pięćdziesięciu jeden książek zakwalifikowanych w tym roku do konkursu dziewięcioosobowe jury (pod przewodnictwem Mykoły Riabczuka) wybrało czternaście, a następnie siedem powieści, które znalazły się w ścisłym finale.
Zwycięzca otrzyma statuetkę Angelusa autorstwa Ewy Rossano i czek na 150 tys. zł. Jeśli w konkursie zwycięży książka pisarza zagranicznego, jej tłumacz zostanie wyróżniony i otrzyma 20 tys. zł. Fundatorem Nagrody „Angelus” jest Miasto Wrocław, nagrodę dla tłumaczy ufundowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.
W tym roku po raz pierwszy zostanie także wręczona Nagroda im. Natalii Gorbaniewskiej. To wyróżnienie od czytelników – dla autora ich zdaniem najlepszej powieści.
Zapraszamy do spotkania z pisarzami w przededniu przyznania nagrody (szczegółowe informacje na stronach angelus.com.pl oraz brunoschulz.dybook.pl). Polecamy lekturę recenzji wszystkich książek-finalistek i wywiadów z pisarzami: Ołeksandrem Irwaneciem i Jáchymem Topolem.

Redakcja: Grzegorz Nurek | Partner wydania: Wrocław 2016 - Europejskie Miasto Kultury | Partner nagrody: Empik

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]