Reklama

Dowcipy i...

Dowcipy i...

31.05.2006
Czyta się kilka minut
Benedykt XVI kosztuje w Częstochowie od 12 do 50 zł. Najtańszy jest ten gipsowy, najdroższy - malowany, w ramionach Czarnej Madonny. Pod klasztorem stoiska z "Twoim zdjęciem z Jasnej Góry, okularami przeciwsłonecznymi i imieniem na ziarnku ryżu.
N

Na pytanie, czym różni się miasto podczas wizyty Benedykta XVI od Częstochowy codziennej, większość pytanych odpowiadała, że liczbą policjantów i duchownych. Panie sprzedające przy jasnogórskim sanktuarium zapiekanki i gofry były zaskoczone brakiem klientów. - Zupełnie nie wiemy, po cośmy dziś tu przyszły. Trzeba było zostać w domu.

Z dewocjonaliów najlepiej sprzedawały się chorągiewki z Papieżem. Właściciele punktów gastronomicznych i hoteli zgodnie podkreślają, że nie mają powodów do narzekań. W ubiegłym roku Jasną Górę odwiedziło ok. 5 milionów pielgrzymów, o milion więcej niż rok wcześniej. W dniach śmierci i pogrzebu Jana Pawła II przyjechało tu ponad 300 tys. osób. Na spotkanie z jego następcą - prawie pół miliona.

- Ludzie szukają w Benedykcie jego poprzednika. A przecież on nie jest następcą Jana Pawła II, tylko następcą św. Piotra....

3898

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]