Reklama

U Czarnej Madonny

U Czarnej Madonny

24.07.2016
Czyta się kilka minut
To miejsce mimo swoich wad niezmiennie przyciąga. Paradoks Jasnej Góry przypomina paradoks naszej wiary, która łączy ograniczonego człowieka z wielkością Boga.
Fot. Adam Guz / GETTY IMAGES
N

Na osiem dni przed wizytą papieża w kaplicy obrazu jasnogórskiego panuje niecodzienny gwar. Nad głowami pielgrzymów las smartfonów. Błyskają flesze, nikt się nie przejmuje tabliczką „Stop flash”. Właśnie weszła duża grupa młodych z Lyonu, którzy odwiedzili Częstochowę w ramach pielgrzymki na Światowe Dni Młodzieży. Za chwilę wybije południe. Według programu dnia powinno nastąpić zasłonięcie wizerunku Maryi. Zamiast niego rozpocznie się msza po francusku. Ale na stronie internetowej sanktuarium widnieje uwaga: „Ze względów duszpasterskich kustosz sanktuarium zastrzega sobie możliwość zmian w ogłoszonym programie posługi duszpasterskiej na Jasnej Górze”.

Pielgrzymów śpieszących do kaplicy zastanie inna niespodzianka – nie zostaną wpuszczeni przez młodych ludzi w niebieskich koszulkach z identyfikatorami Światowych Dni Młodzieży, którzy obstawią wszystkie pięć wejść. Jest ich za...

11642

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]