Reklama

Ładowanie...

Doskonałość we Wrocławiu

15.09.2009
Czyta się kilka minut
Najważniejsze wydarzenia pierwszej części Wratislavia Cantans: koncerty Andreasa Scholla i Johna Eliota Gardinera.
P

Początek Wratislavii Cantans to jednocześnie jej pierwsza kulminacja. Festiwal został w tym roku skrojony na miarę percepcyjnych możliwości publiczności. Jeden koncert dziennie, najważniejsze wydarzenia zgrupowane w okolicach trzech weekendów - dzięki temu Wrocław może żyć muzycznym świętem przez większą część września.

To, że "Izrael w Egipcie" - wizjonerskie arcydzieło wśród Händlowskich oratoriów - wykonane przez Monteverdi Choir i orkiestrę English Baroque Soloists, czyli po prostu przez Johna Eliota Gardinera, będzie szczytem wspaniałości, było pewne. Najwyższe oczekiwania, wyrażone w stumetrowej kolejce do wejścia, spełnione zostały w całości, a nawet z naddatkiem. Wychodząca z koncertu publiczność unosiła się nad ziemią. Mnożenie słów ("porywające", "całkowite skupienie", "imponująca precyzja", "dramaturgia", "plastyczne detale" itd.) na opisy...

5552

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]