Reklama

Dopaść wroga

Dopaść wroga

18.02.2019
Czyta się kilka minut
Ciężkie życie miał Dawid pod władzą króla Saula. Przez jakiś czas musiał się przed nim ukrywać, aż nadarzyła się okazja do pozbycia się śmiertelnie niebezpiecznego wroga. Dawid wraz z kilkoma żołnierzami zakradł się nocą do obozu Saula.
W

Widząc pogrążonego w głębokim śnie króla, „Abiszaj szepnął do Dawida: »Tej nocy Bóg wydaje twojego nieprzyjaciela w twoje ręce. Pozwól mi teraz przybić go do ziemi jego włócznią! Wystarczy jedno pchnięcie i nie trzeba będzie drugiego«”. Dawid jednak nie usłuchał Abiszaja, zabrali tylko włócznię króla i kiedy byli już bezpieczni, krzykiem zbudzili śpiących, a Dawid zadał Saulowi pytanie: „Czemu to, mój panie, ścigasz swojego sługę? Co uczyniłem? Jakiego przestępstwa się dopuściłem?”. Po wiekach dojdzie do podobnej rozmowy.

Potomek Dawida, podobnie jak on skrzywdzony, udzielając rady swoim uczniom i zwolennikom, powie: „Lecz wam, którzy słuchacie, mówię: Miłujcie waszych nieprzyjaciół. Dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą. Błogosławcie tych, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają. Temu, kto cię uderzy w policzek, nadstaw i drugi, a temu, kto ci...

2718

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]