Reklama

Dolina Muminków

Dolina Muminków

18.01.2011
Czyta się kilka minut
30 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie odbyła się "Lekcja czytania".
L

Lekcję poprowadziła Justyna Czechowska, tłumaczka języka szwedzkiego. Uczniowie rozmawiali o książce Tove Jansson - prowadząca zachęcała do interpretowania "Doliny Muminków w listopadzie" jako książki przeznaczonej dla dorosłego czytelnika.

"Udało nam się pokazać, jak bardzo poważną i w zasadzie smutną książką jest »Dolina Muminków w listopadzie« i jak niewiele z niej pozostało dla czytelnika-dziecka. Najważniejszym aspektem przy interpretacji książki było dokładne omówienie roli Homka Tofta, który w mojej interpretacji jest alter ego autorki, na co wielu uczniów przystało, ale było też kilka innych pomysłów interpretacyjnych. Na początku lekcji zarysowałam biografię Tove Jansson oraz opowiedziałam o tym, w jakich momentach jej życia powstawały kolejne książki. Ważnym aspektem dla rozumienia książki i całej serii okazało się dosłowne tłumaczenie szwedzkich...

1391

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]