Reklama

Dobrze urodzone

Dobrze urodzone

09.07.2012
Czyta się kilka minut
Z jednego ojciec nie byłby szczęśliwy: że sad taki pozarastany.Ale w ekologicznym gospodarstwie tak już jest: to jak człowiek z rozczochranymi włosami.
Krzysztof Maurer ze starą prasą do owoców. Zarzecze k. Łącka, lipiec 2012 r. fot. Jacek Taran
T

To stało się w sadzie. Zofia Maurer dokładnie pamięta sierpniowy dzień w roku 1973: upał, wiatru co kot napłakał. Grabiła akurat trawę pod jabłoniami, a tu jej pierworodnemu na świat się zachciewa wychodzić. Ledwie na porodówkę w Łącku udaje się Zofii zdążyć, tak się chłopak pcha do ludzi.

– Można więc powiedzieć, że od początku ciągnęło mnie do upraw sadowniczych – śmieje się dzisiaj syn pani Zofii, Krzysztof Maurer.

Tłocznia owoców, którą od dziesięciu lat prowadzi pod nazwą Tłocznia Maurera w rodzinnym gospodarstwie w Zarzeczu, to nie zwykły biznes, tylko życiowa pasja. Gdyby było inaczej, mówi, dawno rzuciłby wszystko w diabły.

USTAWIĆ DZIAŁO

Sadownictwem zaczął się interesować jeszcze w szkole średniej. Jako uczeń technikum rolniczego Krzysztof jedzie na początku lat 90. do Styrii, w ramach partnerstwa gminy Łącko z gminą Puch w...

8628

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]