Reklama

Dna nie widać

Dna nie widać

28.10.2008
Czyta się kilka minut
Nie jest dobrze. Po kiepskim tygodniu i "czarnym piątku" nie spełniły się nadzieje, że poniedziałek przyniesie zmiany na lepsze. Najpierw w Azji, a potem w Europie kursy akcji poruszały się "zgodnie z prawem grawitacji".
P

Polska nie jest, rzecz jasna, oazą szczęśliwości i na GPW także ożywienia nie było. Trochę nadziei dawać może fakt, że spadków prawie nie było, w odróżnieniu od giełd zachodnioeuropejskich (zwłaszcza w Wiedniu i Paryżu, o Moskwie już nie wspominając).

Najgorsze jednak jest to, że nic - poza nawoływaniem do spokoju - nie można zrobić, aby aktualny trend odwrócić. Kryzys musi się wypalić, czyli kalkulacja przyszłego zysku musi przeważyć nad rachunkiem ryzyka.

Nawoływanie do spokoju, kiedy ludzie tracą - prawda, że hipotetycznie - pieniądze, nie jest, rzecz jasna, silnym lekarstwem na obecną chorobę. Zwłaszcza że zdarza się, iż nerwy tracą także ci, którzy o spokój apelują - czyli rządy. Niestety, pojawiają się też próby politycznego wygrywania kryzysu i stosowania lekarstw wręcz szkodliwych: lewicowy premier Słowacji, która jest w całkiem dobrej...

1649

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]