Reklama

Długa śmierć socjalizmu

Długa śmierć socjalizmu

08.08.2007
Czyta się kilka minut
Krysnia i Tita. Fot.Autor
2

27 kwietnia, piątek

Kuba istnieje naprawdę, już to wiem, bo zobaczyłam na własne oczy.

Senora Ana z mojej casa paricular (pokoju wynajmowanego w prywatnym domu), miła pani koło sześćdziesiątki, pokoik maciupci, ale czysty. Blisko uniwersytet, biblioteka i targ z owocami. Dzielnica Vedado, ponoć dobra, jak mówią gospodarze, cała w ruinach. W pokoju telewizor Sony, cztery programy, lodówka Samsung. Wszędzie wiadomości o przygotowaniach do obchodów pierwszomajowych.

28 kwietnia, sobota

Rano śniadanie z gospodynią, załatwianie formalności, wymiana waluty na dworcu autobusowym. Oprowadza mnie jej córka o imieniu Krisnia. Pracuje na uniwersytecie jako socjopsycholog. Jej praca polega na opiece nad sprzętem w akademikach oraz uczeniu studentów poszanowania zdobyczy rewolucji. Po moim wyjściu z domu pojawia się...

19832

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]