Reklama

Dlaczego Duda

17.05.2015
Czyta się kilka minut
Jerzy Zelnik: Cud „zielonej wyspy”? Szybko zobaczyłem, jakie są jego koszty: największa w historii Polski emigracja, największy dług publiczny i pensje ludzi, którzy ledwo żyją z miesiąca na miesiąc.
Fot. Rafał Siderski dla „TP”
C

CEZARY ŁAZAREWICZ: Była radość?
JERZY ZELNIK: Bałem się cieszyć.

Dlaczego?
Pięć lat temu zacząłem się cieszyć, kiedy Jarosław miał 4 punkty przewagi nad Bronisławem Komorowskim, ale gdy rano się obudziłem, to prezydentem był Komorowski. W ostatnich, jesiennych wyborach też były takie cuda. Okazało się, że PSL, który zwykle ma 6 czy 7 proc. poparcia, zebrał 20 proc. Tylko dziecko może uwierzyć, że to wiarygodny wynik.

Myśli Pan, że to fałszerstwo?
To są proste metody. Daje pan długopis ze znikającym tuszem, komisja dopisuje krzyżyki i unieważnia głosy albo dorzuca karty do głosowania do urny. Są tysiące sposobów, żeby wybory sfałszować.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich wygrał jednak Pana kandydat, Andrzej Duda. To był dość zaskakujący wynik. Dlatego pytam, jak Pan to...

9231

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]