Reklama

Dla dobrego imienia

Dla dobrego imienia

09.10.2005
Czyta się kilka minut
W debacie "Skąd się bierze żywotność ekonomicznych mitów?" (dodatek "Ucho Igielne" w "TP" nr 38/05) ukazała się wypowiedź pana Michała Zielińskiego, w której znalazło się następujące zdanie: "Mit wyprzedaży majątku narodowego ma zakotwiczenie w pracach słynnego poznańskiego profesora, który napisał na ten temat kilka książek i kilkanaście artykułów". W związku z tą, nie mającą nic wspólnego z prawdą, a uwłaczającą dobremu imieniu środowiska poznańskiego wypowiedzią stwierdzam, że autorem wspomnianych publikacji nie jest żaden ekonomista poznański, lecz Kazimierz Poznański, przebywający w Seattle w USA.
S

Sprostowanie tej informacji uważam za niezbędne w obliczu pojawiających się, wprawdzie nielicznych, prób dyskredytacji mego dobrego imienia jako ekonomisty zaangażowanego w proces transformacji polskiej gospodarki.

WACŁAW WILCZYŃSKI, Akademia Ekonomiczna w Poznaniu

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]