Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Czy Papież przyjedzie?

Czy Papież przyjedzie?

22.06.2003
Czyta się kilka minut
Biskupi zgromadzeni na 323. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu zaprosili Jana Pawła II do Polski. Głównym motywem przyszłorocznej pielgrzymki byłoby poświęcenie świątyni Opatrzności Bożej oraz beatyfikacja trojga Polaków.
S

Sekretarz generalny Konferencji Episkopatu bp Piotr Libera ujawnił, że Papież mógłby beatyfikować ks. Michała Sopoćkę - spowiednika św. Faustyny, ks. Ignacego Kłopotowskiego - założyciela Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej oraz s. Kolumbę Białecką - założycielkę Zgromadzenia Sióstr św. Dominika. To nie był jedyny papieski wątek dwudniowego (13-14 czerwca) zebrania plenarnego Episkopatu. W komunikacie końcowym znalazły się słowa podziękowania Ojcu Świętemu „za ważki głos w sprawie miejsca Polski na naszym kontynencie”. Biskupi są przekonani, że pozwolił on wielu osobom przezwyciężyć rozterki sumienia i głosować „za” Unią.

Episkopat przyjął zadowoleniem wyniki referendum, ale niepokój biskupów budzi projekt przyszłej konstytucji zjednoczonej Europy: - Kościół ubolewa, że zabrakło tam odniesienia do Boga, jak i tradycji judeochrześcijańskich. Jest to dopiero projektmamy...

5127

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]