Reklama

Człowiek z misją

Człowiek z misją

03.01.2012
Czyta się kilka minut
Nagrywał wszystkich, nikomu nie wierzył. Teraz to jemu nie wierzy prokuratura.
G

Gdy w 2005 r. poznałem Włodzimierza Olewnika, był zdruzgotany i kompletnie przybity. Rozgoryczony, ale żądny zemsty.

- Musi pan wiedzieć, że ja już nikomu nie ufam. Panu też nie - usłyszałem na początku spotkania. Nie ufał dziennikarzom, ale także gangsterom, prokuratorom i ministrom. Dlatego wszystkich nagrywał.

Traktorzysta z maturą

Rocznik 1949. Absolwent technikum rolniczego. Karierę zawodową zaczynał jako traktorzysta w państwowym gospodarstwie rolnym.

- Byłem traktorzystą, ale z maturą! - podkreślił kiedyś. Był dumny ze zdobytego wykształcenia. Polski self-made man. Pierwsze kroki w biznesie stawiał w latach 70., w erze Edwarda Gierka. Na podwórku koło domu zaczął produkować betonowe pustaki. Pomagała mu żona. W Drobinie do dziś stoją domy i zabudowania gospodarskie wybudowane z takich...

13526

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]