Reklama

Ładowanie...

Czekając na zmianę

15.09.2009
Czyta się kilka minut
Autorzy "Manifestu Nooawangardy" twierdzą, że sztuka może realnie wpływać na rzeczywistość. Pod warunkiem jednak, że zachowuje całkowitą autonomię.
G

Galerię CSW zapełniły ytongi - białe, betonowe kostki, ułożone w efektowne, skomplikowane konstrukcje. Dzieło Aleksandry Wasilkowskiej, architektoniczna próba zobrazowania złożonych procesów społecznych czy kulturowych, zdominowało wystawę. Inne prace gdzieś się gubią, trudno je nawet odnaleźć w tej olbrzymiej układance. Nie jest ich tu zresztą wiele. Są m.in. próby Janka Simona wizualnego przedstawienia teorii katastrof i prace Agnieszki Kurant. "Język to wirus z kosmosu" dotyczy tzw. Wow Signal, jedynej "wiadomości z kosmosu" zarejestrowanej w 1977 r., która nie została uznana za zjawisko naukowe. W innej pracy artystka na podstawie prognoz jasnowidza stworzyła gazetę "The New York Times" datowaną na 29 września 2020 r., pytając, w jakim stopniu taka prognoza może mieć znaczenie dla przyszłych wydarzeń. Na wystawie znalazły się również projekty miast utopijnych. Obok prac...

4199

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]