Reklama

Czas kwarantanny

Czas kwarantanny

30.03.2020
Czyta się kilka minut
„TP” 13/2020
Z

Zamieszczane w wydaniu papierowym oraz na stronie internetowej publikacje „TP” na temat edukacji i pracy zdalnej w czasie kwarantanny sprowokowały dziesiątki reakcji Czytelników. Oto niektóre z głosów:

~Ltanas: W szkołach „drugiej prędkości” edukacja jest całkowicie udawana. Przynajmniej na dzień 25 marca. Wiele szkół udaje, że lekcje trwają, tylko teraz prowadzą je rodzice zamiast nauczycieli. Rodzice otrzymują mailem pakiety, które następnie mają za nauczycieli zrealizować.

~Natin: To nie jest problem narzędzi, ale realnych możliwości, jednolitego oprogramowania, wieku odbiorców oraz dostępu. Nasycenie w sprzęt IT nie jest powszechne, a na pewno jeden komputer nie przypada na jednego ucznia w rodzinach mających więcej niż jedno dziecko.

~Hanna: Co rząd i MEN przez dwa miesiące zrobili, by nauczanie zdalne było możliwe? Zamiast unowocześniać szkoły, likwidowali gimnazja. Generując w ten sposób koszty utrzymania szkół i pogarszając – poprzez podwójny rocznik – warunki ich funkcjonowania, zwiększając liczbę klas, doprowadzając do rotacji nauczycieli. Mnóstwo pieniędzy, zamiast być zainwestowanych w poprawę jakości nauczania i kształcenie nauczycieli, zostało przejedzonych przez urzędników z nadania PiS-u.

Autorzy opublikowanych listów dostaną od nas notes TUROWICZ na 75-lecie


CZYTAJ WIĘCEJ:

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Tygodnik Powszechny, dla którego czytelniczki i czytelnicy istnieją jedynie jako źródło pieniędzy, opublikował kilka zdań wychodzących z tego pogardzanego grona. Niestety prawdopodobnie pozostanie to zdarzeniem jednorazowym, a w każdym bądź razie nie widać żadnych oznak zainteresowania treścią tych opinii, tym co myślą i czują osoby czytające. W kulturze, a szczególnie tej opierającej się na chrześcijaństwie wzajemne powiązanie umysłowe publicystyki i odbioru na wzór dialogu tak, jak go pojmował Sokrates, winno być sprawą podstawową.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]