Reklama

Cyfry cyfryzacji

Cyfry cyfryzacji

25.11.2013
Czyta się kilka minut
38 menedżerów, urzędników i jeden wiceminister z zarzutami, a także miliardowe spustoszenie w publicznych środkach to wstępny bilans e-afery. Wstępny, bo ostateczny rachunek wystawi Bruksela i może on przekroczyć nawet trzy miliardy złotych.
D

Dla mnie osobiście e-afera zaczęła się już w 2009 r. To wtedy usłyszałem od policjantów z Komendy Głównej o przestępstwie, którego byli świadkami, ale... najwyżsi przełożeni raporty wrzucili do niszczarek.
– Najpierw nagle zamknęli nam projekt na stworzenie „Elektronicznego Modułu Procesowego”, który po kilku latach pracy finalizowaliśmy. Jego celem było przeniesienie akt śledztw do komputera, porzucenie tych papierowych tomiszczy. Później ogłosili przetarg na stworzenie EMP – brzmiała relacja jednego z funkcjonariuszy.
W przetargu wzięła udział dolnośląska firma N., która komisji konkursowej pokazała zaawansowany już projekt „EMP”. Policjanci, którym wcześniej odebrano możliwość dokończenia swoich wysiłków, przyszli na prezentację jako publiczność, kierowani ciekawością, a może również zawodowym instynktem.
Tak czy inaczej zostali nagrodzeni – prezesi N....

12060

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]