Reklama

Ładowanie...

Cyberatak na Bundestag

Cyberatak na Bundestag

15.06.2015
Czyta się kilka minut
Sieć informatyczna niemieckiego parlamentu musi być zbudowana od nowa, a jej oprogramowanie wymienione: to skutki cyberataku, którego celem, przez kilka tygodni, był Bundestag.
A

Atak był tak poważny, że odpowiedzialny za cyberobronę Urząd ds. Bezpieczeństwa Informatycznego długo nie mógł sobie z nim poradzić (nadal zresztąnie jest pewne, czy atak – polegający na kradzieży danych i przejęciu kontroli nad siecią – się skończył). Szef MSW Thomas de Maizière uważa, że dokonał go obcy wywiad. Media twierdzą, że chodzi o rosyjską FSB. W Bundestagu używa się 20 tys. komputerów – nie jest jasne, ile musi zostać wymienionych. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]