Reklama

Ładowanie...

Cud w Berlinie

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Nowoczesny, popularny, poszukiwany? Wśród Niemców - tak. Nowym bohaterem niemieckiego rynku księgarskiego jest Bóg.
J

Jest podaż, jest i popyt: na liczącej 20 pozycji liście bestsellerów tygodnika "Spiegel" aż osiem tytułów traktowało o Bogu i tematach duchowych. Oczywiście jest wśród nich pamflet Richarda Dawkinsa "Bóg urojony". Jednak w obliczu wielu poważnych publikacji podejmujących tematy religijne misjonarski ateizm tego brytyjskiego biologa sprawia wrażenie krucjaty ślepego przeciwko kolorom. Większą poczytnością niż Dawkins cieszą się, np. zapiski Matki Teresy albo "Jezus z Nazaretu" Benedykta XVI.

Jakubowy szlak

Rekordy wśród najlepiej sprzedających się książek bije "A potem ruszyłem w drogę". Od prawie dwóch lat niezmiennie na pierwszym miejscu, w lipcu liczba sprzedanych egzemplarzy przekroczyła dwa miliony, a z informacji wydawcy wynika, że co tydzień z księgarń znika kolejnych 30 tys. Autorem jest znany komik telewizyjny Hape...

8614

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]