Reklama

Coś jeszcze

Coś jeszcze

15.02.2021
Czyta się kilka minut
Wielki Post – to znaczy, że wiosna przyjdzie, jak zachód i wschód słońca, i jak coś nieskończenie konieczniejszego.
N

Noe usłyszał od Boga: „Nie będzie już więcej potopu, który miałby spustoszyć ziemię (...). Oto znak przymierza (...). Łuk mój kładę na obłoku, aby był znakiem między Mną a ziemią. (...) Gdy więc pojawi się łuk na obłoku i zobaczę go, przypomnę sobie wieczne przymierze między Bogiem i wszelką żywą istotą cielesną, która jest na ziemi”. A zatem bez paniki, tęcza wciąż istnieje.

Wielki Post – to znaczy, że wiosna, nawet jeśli jakaś bestia ze wschodu czy skądinąd sypnie śniegiem i pomrozi, nic nie szkodzi, wiosna przyjdzie, bo przyjść musi, jak zachód i wschód słońca, i jak coś jeszcze, nieskończenie konieczniejszego.

nadmorskie
pomarańczowe słońce
tańczy o zachodzie
tango z nostalgią
zmysłów patrzących
na granicę wody
nieba
światła
wehikuł czwartego
wymiaru otwiera
przestrzeń
czas

Do tego „...

2123

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]