Reklama

Cohen w Kongresie: nowe kłopoty Trumpa

Cohen w Kongresie: nowe kłopoty Trumpa

04.03.2019
Czyta się kilka minut
Tym razem Michael Cohen, były osobisty prawnik Donalda Trumpa, odrzucił prawniczą nowomowę.
J

Jest oszustem. Jest rasistą. Jest kłamcą” – tak podczas publicznego przesłuchania przed komisją Izby Reprezentantów mówił o dawnym pracodawcy. Zarzucił Trumpowi oszustwa podatkowe i ubezpieczeniowe oraz łamanie regulacji nt. finansowania kampanii wyborczych.

Zarzuty te były znane, ale teraz Cohen udostępnił Kongresowi dowody, w tym czek, którym Trump miał kupić milczenie aktorki porno Stormy Daniels, z którą miał mieć romans.

Republikanie podważali wiarygodność Cohena (został już skazany na 3 lata więzienia za okłamywanie Kongresu), ale nie próbowali bronić Trumpa, bo w świetle tego, co mówił Cohen, byłoby to karkołomne zadanie.

Zeznania Cohena są początkiem wielu dochodzeń, które chcą przeprowadzić Demokraci, mający większość w Izbie Reprezentantów. Można też oczekiwać, że będą chcieli uzyskać dostęp do zeznań podatkowych Trumpa, które według Cohena kryją dowody na oszustwa. Najpewniej przed Kongres zostanie wezwany Allen Weisselberg, dyrektor finansowy Trump Organization z kilkudziesięcioletnim stażem. Obarczony przez Cohena współwiną za nieprawidłowości, podobno zna on wszystkie sekrety biznesu Trumpa. Planowane są przesłuchania członków rodziny prezydenta.

Wygląda na to, że kolejne kłopoty Trumpa właśnie się zaczęły. ©

Czytaj także: Jan Smoleński: USA, złe fantazje

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]