Reklama

Co nie przystaje...

Co nie przystaje...

03.04.2007
Czyta się kilka minut
Z zawodem przyjęłam fakt zdjęcia z anteny telewizyjnej serialu "Cudowne lata" - pozbawionej przemocy, ciepłej i głębokiej opowieści o dzieciństwie i dorastaniu wrażliwego i refleksyjnego chłopca. Serial emitowała telewizja Polsat przez pięć tygodni. Potem, bez słowa wyjaśnienia, serial zniknął. Osoba odpowiedzialna w stacji za kontakt z widzami, odpowiadając na moje pytanie o wyjaśnienia decyzji, dała do zrozumienia, że serial miał tylko zapełnić chwilową lukę w ofercie programowej. Paradoksalnie "wypełniaczem" został wartościowy film, w zdecydowanie mniej wartościowej reszcie ramówki. Poruszyła mnie ta sprawa przede wszystkim z powodu toczących się w ostatnim czasie dyskusji na temat wychowania młodzieży, kłopotów z agresją w szkołach, przemocy. Tęgie głowy zastanawiają się, jak "gasić pożary", jednocześnie lekką ręką eliminuje się wszystko, co mogłoby pomóc w kształtowaniu wrażliwszego stosunku do świata u najmłodszych i dorastających. To zadziwiające i smutne. Być może czas najwyższy pogodzić się z faktem, że programy tego typu po prostu nie przystają do naszej krzykliwej i tabloidalnej rzeczywistości.
G

GRAŻYNA BILIK (Kraków)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Od 25 maja 2019 r., godz. 0:00, do zakończenia głosowania do Parlamentu Europejskiego trwa CISZA WYBORCZA. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej. Dowiedz się więcej >> 

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]