Reklama

Co na to Kościół?

Co na to Kościół?

09.06.2014
Czyta się kilka minut
„TP” 23 / 2014
D

Do napisania listu skłania mnie zachowanie moich rodaków i braci w wyznaniu podczas pogrzebu Wojciecha Jaruzelskiego. Zawsze uważałam go za sprawcę tragedii stanu wojennego. Sama angażowałam się w działalność podziemną i tylko odwadze aresztowanej przyjaciółki zawdzięczam, że nie poznałam, co to więzienie w PRL. Mimo tego, jako głęboko wierząca i praktykująca katoliczka, nigdy nie bezcześciłabym sacrum, jakim jest śmierć. Jakie świadectwo dają wierni, którzy znieważają zmarłego i jego rodzinę pełną bólu, podczas pogrzebu? Co na to nasz Kościół?

589

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]