Reklama

Co czyta Irakijczyk

Co czyta Irakijczyk

30.11.2003
Czyta się kilka minut
O przyszłości demokracji w Iraku świadczy m.in. to, czym interesuje się tamtejsza prasa.
O

Od obalenia Husajna i dyktatury partii Baas Irakijczycy znaleźli się w sytuacji przypominającej nasz rok 1989. Jak grzyby po deszczu powstają partie polityczne. Od monarchistów przez islamistów po komunistów - wszelkie możliwe ugrupowania starają się zaznaczyć swą obecność na scenie politycznej i w świadomości rodaków, a ich (partyjny) punkt widzenia reprezentują powstałe w większości niedawno gazety i czasopisma. Swoje miejsce znaleźć próbuje również wiele tytułów prasy niezależnej lub o nieujawnionej afiliacji.

Zawartość prasy irackiej zwykle nie różni się zbytnio od tego, czego oczekiwalibyśmy po mediach w kraju świeżo eksperymentującym z demokracją. Publikuje się sporo wspomnień oraz biografii “męczenników" i opozycjonistów, artykułów rozliczeniowych i poświęconych “białym plamom" w historii Iraku ostatnich 35 lat. Dziennikarze wyraźnie napawają się...

9516

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]