Reklama

Ciepło, zimno, ciepło

Ciepło, zimno, ciepło

29.04.2008
Czyta się kilka minut
Na polskim horyzoncie pojawiła się smakowita koncepcja - Globalne Ocieplenie to nic innego jak efekt światowego układu biznesu i nauki, który nie dopuszcza głosów krytycznych. Owszem, nie dopuszcza, jeśli krytyka jest wyssana z palca.
W

Wyniki pomiarów temperatury prowadzone na dziesiątkach tysięcy stacji obserwacyjnych na świecie nie zostawiają wątpliwości: klimat się ociepla. Tym bardziej że w niektórych miejscach pomiary prowadzone są nieprzerwanie od wielu dziesięcioleci, więc możemy interpretować zmiany w dłuższej perspektywie. Skoro świadectwo ocieplenia jest powszechne, tym bardziej sensacyjna staje się wypowiedź sceptyka z tytułem naukowym, który kwestionuje wzrost temperatury.

Na jednej z ostatnich okładek "Polityki" (nr 15/08) przyciąga uwagę pytanie: "Czy Globalne Ocieplenie to tylko chwyt biznesowy?"; pytanie zapowiadające raport pt. "Będzie zimniej". Prof. Zbigniew Jaworowski, radiolog (nauki medyczne), wypowiada w nim wojnę Międzyrządowemu Panelowi ds. Zmian Klimatu (IPCC), koncentrując swoje wysiłki na konsekwentnym "prostowaniu" opinii i faktów dotyczących globalnego...

11693

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]