Reklama

Cichy dialog

Cichy dialog

30.01.2006
Czyta się kilka minut
Z okazji Dnia Islamu (26 stycznia) zorganizowano chrześcijańsko-muzułmańskie spotkanie modlitewne. Jego inicjatorem, a przy tym współtwórcą Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów jest Fundacja Dzieło Odbudowy Miłości D.O.M. W tym roku uroczystość odbyła się w Auli Wielkiej Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.
W

Wspólną modlitwę poprowadzili:w zastępstwie bp. Tadeusza Pikusa - delegata Episkopatu Polski ds. Dialogu Katolików i Muzułmanów i przewodniczącego Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi przy Episkopacie - ordynariusz polowy bp Tadeusz Płoski oraz mufti Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego RP. Wśród (nielicznych, jak na centralne obchody ogólnopolskiego Dnia Islamu) gości znaleźli się m.in. przedstawiciele ambasad krajów muzułmańskich, nuncjatury, wspólnot misyjnych oraz Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.

Spotkanie rozpoczęło odczytanie listu nuncjusza apostolskiego, abp. Józefa Kowalczyka, który podkreślił znaczenie podobieństw religii monoteistycznych - zwłaszcza chrześcijaństwa i islamu; wspólne dla nich wartości powinny stanowić płaszczyznę zbliżenia i zapobiegać budowaniu murów.

...
3252

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]