Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Cichociemny

Cichociemny

27.01.2014
Czyta się kilka minut
„Dziękujemy za wolność”: tę inicjatywę Muzeum Powstania Warszawskiego poparły setki zwykłych ludzi. Stefanowi Bałukowi – jednemu z ostatnich żyjących „cichociemnych” – dziękowali warszawiacy, żołnierze, artyści. Bałuk skończył właśnie 100 lat.
Stefan Bałuk dzisiaj Fot. Zbigniew Furman / MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
P

Przez kilka dni wolontariusze Muzeum zachęcali na ulicach warszawiaków do fotografowania się z tablicami, na których umieszczono podziękowania dla Stefana Bałuka – 70 lat temu młodego oficera, jednego z 316 polskich „cichociemnych” (dziś posiadającego stopień generała). Uruchomiono też aplikację na stronie Muzeum. Ponad pół tysiąca osób umieściło swoje fotograficzne podziękowania na tzw. fanpage’u MPW (www.facebook.com/1944pl). W akcji wzięli udział m.in. ambasador USA w Polsce Stephen Mull, jednostka GROM, brytyjscy żołnierze zwiedzający Muzeum, medalistka olimpijska w windsurfingu Zofia Noceti-Klepacka, raper Włodi czy hiphopowiec Koras. Wpis zachęcający do wzięcia udziału w projekcie pojawił się na oficjalnym profilu prezydenta Komorowskiego. Życzenia były wyświetlane w warszawskich tramwajach i na ścianie „Marriotta”. Jego setne urodziny świętowało – rzec można – całe miasto....

3220

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]