Reklama

Brygada (a raczej dwie)

Brygada (a raczej dwie)

07.04.2014
Czyta się kilka minut
„Na cóż czekamy, wszyscy zebrani na rynku?”. Nasłuchujemy, czy aby nie nadchodzą rodacy Gérarda Depardieu.
M

Minister Sikorski dwoi się i troi. Właśnie wystąpił o rozmieszczenie w Polsce dwóch brygad NATO. Eksperci wyjaśnili sens tej propozycji. Dwie brygady przed nikim nas nie obronią, ale ich obecność sprawi, że atak na Polskę stałby się imprezą o randze międzynarodowej. To ma sens. Skoro się nie udało z tarczą rakietową, spróbujmy z żywymi tarczami.
Tymczasem prezes Kaczyński oświadczył, że nie chce na polskiej ziemi niemieckich żołnierzy. Grymaszenie w kwestii narodowości zakładników można jednak uznać za lekką przesadę.
Przykładowe użycie w zdaniu: „Sikorski: Dwie brygady NATO w Polsce i byłbym szczęśliwy” (tytuł z tvn24.pl).

678

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]