Reklama

Ładowanie...

Brygada (a raczej dwie)

07.04.2014
Czyta się kilka minut
„Na cóż czekamy, wszyscy zebrani na rynku?”. Nasłuchujemy, czy aby nie nadchodzą rodacy Gérarda Depardieu.
M

Minister Sikorski dwoi się i troi. Właśnie wystąpił o rozmieszczenie w Polsce dwóch brygad NATO. Eksperci wyjaśnili sens tej propozycji. Dwie brygady przed nikim nas nie obronią, ale ich obecność sprawi, że atak na Polskę stałby się imprezą o randze międzynarodowej. To ma sens. Skoro się nie udało z tarczą rakietową, spróbujmy z żywymi tarczami.
Tymczasem prezes Kaczyński oświadczył, że nie chce na polskiej ziemi niemieckich żołnierzy. Grymaszenie w kwestii narodowości zakładników można jednak uznać za lekką przesadę.
Przykładowe użycie w zdaniu: „Sikorski: Dwie brygady NATO w Polsce i byłbym szczęśliwy” (tytuł z tvn24.pl).

678

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]