Reklama

„Polska” bomba atomowa

„Polska” bomba atomowa

12.09.2016
Czyta się kilka minut
Szczyt NATO nie spełnił oczekiwań Polski i Bałtów: nie będzie stałych baz Sojuszu. Warto więc podjąć z USA rozmowy o włączeniu Polski do programu „atomowego współdzielenia”.
Wkrótce po rosyjskiej agresji na Ukrainę Barack Obama zapewniał w Polsce o sojuszniczej solidarności. Na zdjęciu: prezydenci Obama i Komorowski. Wojskowe Okęcie, czerwiec 2014 r. Fot. Tomasz Paczos / FOTONOVA
I

Informacja była sensacyjna. Pojawiła się nagle, niczym grom z jasnego nieba – i równie nagle zgasła. Jakby była zbyt sensacyjna, żeby miały ją powtarzać poważne światowe media, skoro najwyraźniej nie udało się potwierdzić jej wiarygodności u źródeł. A, jak wiadomo, informacja jednoźródłowa to nie informacja – gdy idzie o sprawy tak poważne jak broń atomowa.

Jednak Georgi Gotev i Joel Schalit, publicyści brukselskiego portalu EurActiv.com, zdawali się niezwykle pewni siebie, gdy w połowie sierpnia odpalili swą medialną „atomówkę”. Powołując się na anonimowe, ale rzekomo godne zaufania źródła twierdzili, że USA – zaniepokojone rozwojem sytuacji w Turcji – przenoszą właśnie do Rumunii swój arsenał kilkudziesięciu taktycznych bomb atomowych, składowany dotąd na terenie tureckiej bazy lotniczej w Incirlik.

EurActiv cytował anonimowego rozmówcę, który twierdził, że „od czasu...

20553

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Obecny rząd i w szczególności resort obrony jest tak skompromitowany, że nikt im tych bomb nie da. :(

Pieczę nad tym i tak sprawują Amerykanie, skoro w Turcji są to w Polsce tym bardziej jak zechcę nie będą mieli oporów.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]