Reklama

Bitwa o Kościół

Bitwa o Kościół

07.12.2010
Czyta się kilka minut
Sekretarz generalny KEP bp Stanisław Budzik wycofał się z dyskusji pt. "Afery w Kościele polskim". Obok hierarchy mieli do niej zasiąść 7 grudnia ks. Robert Nęcek, Piotr Kraśko i Katarzyna Wiśniewska. Rzecznik krakowskiej kurii i dziennikarze - a także Kamil Durczok, Agnieszka Mrożek i ks. Bartłomiej Król - są współautorami książki "Bitwa o Kościół".
T

To zapis debat o licznych wątpliwościach (choć ich ilość nie zawsze przechodzi w jakość, a perspektywa osobista często bierze górę nad istotą sprawy), dotyczących m.in. relacji państwo-Kościół, księży-pedofilów, Komisji Majątkowej, wreszcie najtrudniejszych pytań o nauczanie Kościoła w sprawie in vitro.

Jeżeli książka katolickiego wydawnictwa miała być dowodem, że w takiej dyskusji wchodzimy na wyższy poziom, to los debaty wokół niej stanowi niestety karykaturę tego sądu - ale nie samej publikacji. Cóż może rozjuszyć klerykalnie nastawionego czytelnika? Zapewne nie zaniedbania warsztatowe i błędy redakcyjne, choć jest ich aż nadto. Nie przerysowane stwierdzenie Kraśki, że "takiej dyskusji o Kościele w Polsce nie mieliśmy od 20 lat". Też nie to, że autorami są dziennikarze i księża (a łagodnością opinii zaskakują i ks. Nęcek, i Wiśniewska).

...

2292

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]