Reklama

Biegun ciepła

Biegun ciepła

26.08.2019
Czyta się kilka minut
5 września po raz dziesiąty w Białymstoku wystartuje święto muzyki elektronicznej Up To Date Festival. Jest poświęcone nie tylko najciekawszym zjawiskom w techno, ale także wszystkim babciom świata.
Festiwal Up To Date, Białystok, 2016 r. DAMIAN PRZESTRZELSKI / MATERIAŁY PRASOWE
J

Jedno z nagrań promujących Up To Date Festival (dalej: Up To Date) w 2011 r. nosiło tytuł „Takie coś jest możliwe tylko w Białymstoku”. Wtedy to buńczuczne hasło było prawdziwe tylko do pewnego stopnia. Występujący tu twórcy muzyki techno, ambientu czy IDM-u z powodzeniem mogliby zasilać programy krakowskiego Unsoundu, katowickiej Nowej Muzyki czy płockiego Audioriver. Jednak właśnie ten tytuł stał się czymś w rodzaju samospełniającego się proroctwa. Up To Date deklasuje dziś konkurencję kreatywnością w sposobie opowiadania o festiwalu i towarzyszących mu wartościach. Również przy pomocy szczytnych, wywołujących uśmiech na twarzy akcji społecznych.

Festiwal powstawał oddolnie, bez wsparcia zewnętrznych agencji PR-owych i początkowo bez większej pomocy ze strony miasta. Jak wspomina Cezary Chwicewski, dyrektor kreatywny Up To Date, w pierwszych latach każdy członek ekipy pełnił...

8958

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]