Reklama

Bębny rewolucji

Bębny rewolucji

11.10.2011
Czyta się kilka minut
Chcą naprawiać ten spiep...ny świat (Unfuck the World). Chcą pożerać bogatych (Eat the Rich). Chcą mniej się bać, więcej kochać. W Stanach Zjednoczonych rodzi się nowy ruch protestu. Czy coś zmieni?
M

Mówią, że bankierzy okradają ludzi. Że jeśli ktoś nie jest jeszcze wściekły, to znaczy tylko, że nie zwraca uwagi, co się wokół dzieje. Że wierzyć w amerykańskie marzenie można już tylko w snach. Mają dość chciwości bankierów i panoszących się korporacji. Twierdzą, że reprezentują 99 procent społeczeństwa - czyli tych wszystkich Amerykanów, których kosztem bogaci się niewielka garstka krezusów.

Są wśród tych 99 procent bezrobotni; są zatrudnieni na niepełnych etatach lub bez etatów, bez ubezpieczeń i świadczeń; tracący domy i emerytury; absolwenci najlepszych uczelni, którzy boją się, że przez pół życia nie spłacą kredytu za studia. Są wreszcie przedstawiciele klasy średniej, którzy wciąż mają posady, ale z niepokojem patrzą w przyszłość. Czują, że to oni ponoszą koszty kryzysu, wywołanego przez garstkę bogaczy. To z ich podatków finansowano ratunkowe "...

11490

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]