Reklama

Ładowanie...

Beatus Vir: O. Stanisław Papczyński

Beatus Vir: O. Stanisław Papczyński

29.09.2007
Czyta się kilka minut
16 września w sanktuarium mariańskim w Licheniu odbędzie się uroczysta Msza święta, podczas której kard. Tarcisio Bertone, legat papieski i sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, przeczyta dekret Benedykta XVI o beatyfikacji o. Stanisława od Jezusa i Maryi Papczyńskiego (1631-1701), wybitnego kaznodziei i cenionego spowiednika, mistyka i głosiciela odnowy życia zakonnego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów.
N

Na stronach dodatku "Beatus Vir" zamieszczamy reportaż historyczny o życiu o. Papczyńskiego, fragmenty jego pism, relację z ekshumacji kości błogosławionego i rekonstrukcji jego twarzy, opowieść o historii i współczesności marianów pióra byłego generała zakonu, ks. Adama Bonieckiego, a także tekst o licheńskim sanktuarium.

Autor artykułu

Urodził się 25 lipca 1934 r. w Warszawie. Gdy miał osiemnaście lat, wstąpił do Zgromadzenia Księży Marianów. Po kilku latach otrzymał święcenia kapłańskie. Studiował filozofię na Katolickim...

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]