Reklama

Beatus Vir: O. Stanisław Papczyński

Beatus Vir: O. Stanisław Papczyński

29.09.2007
Czyta się kilka minut
16 września w sanktuarium mariańskim w Licheniu odbędzie się uroczysta Msza święta, podczas której kard. Tarcisio Bertone, legat papieski i sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, przeczyta dekret Benedykta XVI o beatyfikacji o. Stanisława od Jezusa i Maryi Papczyńskiego (1631-1701), wybitnego kaznodziei i cenionego spowiednika, mistyka i głosiciela odnowy życia zakonnego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów.
N

Na stronach dodatku "Beatus Vir" zamieszczamy reportaż historyczny o życiu o. Papczyńskiego, fragmenty jego pism, relację z ekshumacji kości błogosławionego i rekonstrukcji jego twarzy, opowieść o historii i współczesności marianów pióra byłego generała zakonu, ks. Adama Bonieckiego, a także tekst o licheńskim sanktuarium.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Urodził się 25 lipca 1934 r. w Warszawie. Gdy miał osiemnaście lat, wstąpił do Zgromadzenia Księży Marianów. Po kilku latach otrzymał święcenia kapłańskie. Studiował filozofię na Katolickim...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]