Reklama

Ładowanie...

Bardzo osobista przyjaźń papieża

21.02.2016
Czyta się kilka minut
Po obejrzeniu w telewizji BBC programu poświęconego „tajemniczym listom Jana Pawła II” trudno nie przyznać racji komentarzom z Watykanu: więcej było dymu niż ognia.
Kardynał Wojtyła z Anną Teresą Tymieniecką na nartach, lata 70. Fot. Materiały prasowe BBC
K

Konserwatywny papież w przyjaźni z zamężną kobietą”; „ukrywana korespondencja Karola Wojtyły”; „widoczne w listach zauroczenie”. Takimi hasłami reklamowano w Zjednoczonym Królestwie emisję w telewizji BBC1 (15 lutego) programu „Panorama” poświęconego bliskim relacjom kard. Wojtyły z prof. Anną Teresą Tymieniecką, mieszkającą w USA filozofką, przez krótki czas współpracowniczką polskiego papieża.

– To zwykle dobry program. Ale w tym odcinku dziennikarze szukali czegoś, czego znaleźć nie mogli – mówi „Tygodnikowi” Fiona Mansford z brytyjskiej organizacji Catholic Voices. – Prof. Tymieniecka nie była jedyną kobietą, z którą przyjaźnił się Jan Paweł II. Była to relacja bliska, wręcz intymna, ale żadne z nich niczego nie ukrywało.

Co takiego zobaczyli zatem telewidzowie na Wyspach?

Narratorem tego odcinka „Panoramy” był dziennikarz Edward Stourton. Program rozpoczął...

7591

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]