Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Ateista biegnie na pomoc

Ateista biegnie na pomoc

29.08.2016
Czyta się kilka minut
Ciągle do niego wracam, nie ma rady. Lec. Czasy się zmieniają, a podstawowe lektury zostają. Niekiedy czasy zmieniają się w taki sposób, że podstawowe lektury stają się podstawowe tak bardzo, iż nie sposób bez nich żyć.
M

Może nie przy każdym posiłku, może nie codziennie, ale wierzcie mi – tydzień bez odrobiny Leca to tydzień stracony.
Nową garść jego myśli opublikował „Kwartalnik Artystyczny” i najpełniejsze wydanie „Myśli nieuczesanych” sprzed lat dziesięciu stało się tym samym wydaniem niepełnym. Niezrównana badaczka tej spuścizny i redaktorka wspomnianego wydania, Lidia Kośka, wyszperała w ciągu ostatniej dekady jeszcze kilkadziesiąt myśli niepublikowanych dotąd w książkach. Wyszperała – i to gdzie?! W papierach po pisarzu? Bynajmniej. Skwapliwie przewertowała czasopisma, z którymi Lec współpracował, i odkryła, że nie wszystko zostało potem przezeń przedrukowane. Okazuje się, że choć od śmierci autora minęło pół wieku, nie powiedział on jeszcze ostatniego słowa.

Znajdziemy w tych wyszperanych myślach wszystko, co u Leca najlepsze (będę obficie cytował, może zachęcę kogoś, żeby po „...

4522

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]