Reklama

Ładowanie...

Arcybiskup ostrzega

30.03.2003
Czyta się kilka minut
W czasie transmitowanej przez Radio Maryja Mszy św., odprawionej 10 marca w kościele w Tarnobrzegu, po Komunii połączono się telefonicznie z dyrektorem rozgłośni o. Tadeuszem Rydzykiem. Tydzień później abp Józef Życiński, metropolita lubelski przekazał dwóm biskupom-ordynariuszom metropolii lubelskiej list, wskazując na „występujące ostatnio na terenie naszej metropolii próby wprowadzania do Eucharystii zachowań, które pozostają zaprzeczeniem modlitewnej atmosfery Wieczernika”.
M

Metropolia obejmuje archidiecezję lubelską i dwie diecezje: siedlecką, z bp. Zbigniewem Kiernikowskim na czele, oraz sandomierską, kierowaną od jesieni ub. r. przez bp. Andrzeja Dzięgę. Do tej drugiej należy Tarnobrzeg. 10 marca nie zdarzyło się tam nic niecodziennego: Radio Maryja regularnie transmituje Msze z różnych polskich parafii i rozmowy telefoniczne z o. dyrektorem nie są czymś wyjątkowym. Jak mówi ks. Marian Kondysar, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego sandomierskiej kurii, podczas Mszy w Tarnobrzegu rozmowa z o. Rydzykiem miała miejsce, choć w jej trakcie były jakieś problemy z łącznością. Natomiast czymś szczególnym jest list abp. Życińskiego do ordynariuszy: żaden hierarcha dotychczas nie reagował, przynajmniej publicznie (pismo trafiło też do mediów), na takie praktyki.

„W ostatnim czasie powstaje zwyczaj, w którym sprawowana Eucharystia staje się okazją do...

3942

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]