Reklama

Ankieta "TP": Moja metánoia

Ankieta "TP": Moja metánoia

29.05.2005
Czyta się kilka minut
Przeżywaliśmy dni wielkie. Zmieniło się nasze spojrzenie na świat, na wszystko, co nas dotąd obchodziło, i na nas samych. Doznaliśmy straty, której ciągle nie jesteśmy w stanie zmierzyć, i na nowo uświadomiliśmy sobie dar, jaki otrzymywaliśmy przez tyle lat. Każdy z nas doświadczył jakiejś przemiany. Prosimy: napiszcie o tym. Co zostanie w nas po dobrych uczuciach, gdy się wyczerpią? Jakie zrodzą się z nich decyzje dla dalszej drogi każdego z nas?.
T

Teksty, nie dłuższe niż 4 tys. znaków komputerowych (ok. 2 strony maszynopisu), prześlijcie pod adresem redakcji “TP" (ul. Wiślna 12, 31-007 Kraków), z dopiskiem “Moja metánoia", lub na e-mail:

***

Mam 28 lat. Przez całe moje dotychczasowe życie Papieżem był jeden Człowiek. Teraz, jak pewnie wielu, czuję żal do siebie, że tak niewiele czytałam, by poznać Jego nauczanie - “bo przecież będzie jeszcze czas". I nagle czas się skończył. Urywana noc z piątku na sobotę - przy telewizorze nastawionym na informacje z Watykanu, potem sobota - czas do południa, kiedy usiłowało się zachować pozory normalności. Wieczorem Msza, celebrowana już w glorii Niedzieli Miłosierdzia. Moja modlitwa: “Jezu, ufam Tobie, a skoro ufam, chcę ufać - to bądź wola Twoja, jako w niebie, tak i na ziemi". Po 22.00 nie byłam w stanie wyjść z domu. Nie...

2438

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]