Reklama

Ani bramini Kościoła, ani wikariusze papieża

Ani bramini Kościoła, ani wikariusze papieża

23.02.2010
Czyta się kilka minut
Biskupi, którzy chronili księży pedofilów, powoływali się na teologiczną treść obrzędu wyświęcenia, w którym rodzi się więź wzajemnych zobowiązań i pomocy. To bardzo ważna więź, ale łatwo wypaczyć jej teologiczny sens.
S

Skandal w Irlandii

26 listopada 2009 r. rząd Irlandii opublikował raport o nadużyciach seksualnych, jakich dopuścili się duchowni archidiecezji dublińskiej wobec nieletnich w latach 1975-2004. Kard. Sean Brady oraz abp Diarmuid Martin 11 grudnia spotkali się z Benedyktem XVI. Ofiary pedofilskich przestępstw duchownych w liście do Benedykta XVI domagają się dymisji wszystkich biskupów winnych zaniedbań (zrezygnowało już czterech hierarchów) i zażądały zadośćuczynienia w wysokości miliarda euro. Wyraziły też życzenie, by Papież spotkał się z nimi podczas wrześniowej wizyty w Wielkiej Brytanii. 15-16 lutego w Watykanie odbyło się nadzwyczajne spotkanie Benedykta XVI z biskupami Irlandii. Rozmawiano m.in. o liście, który Papież zamierza napisać do katolików tego kraju, "jasno wskazując inicjatywy, które winny być podjęte w zaistniałej sytuacji...

11746

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]