Reklama

Ally McBeal u Łukaszenki

11.12.2007
Czyta się kilka minut
Startujący 10 grudnia kanał TVP Białoruś ma pomóc wprzełamaniu blokady informacyjnej za Bugiem. Czy Łukaszenka pozwoli się mu rozwinąć, czy zdusi go wzarodku?.
-

---ramka 557258|lewo|1---Telewizja prześmiewcza, ostro atakująca łukaszyzm: taka jest nam potrzebna - uważa reżyser Jurij Chaszczewacki, który mieszka w Mińsku i kręci filmy o prezydencie i o opozycji.

- Chcemy uniknąć etykietki telewizji opozycyjnej, zdecydowanie nie będziemy stacją wymierzoną przeciw Łukaszence - deklaruje Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektorka programowa TVP Białoruś.

TVP Białoruś (po białorusku: Belsat) rusza 10 grudnia. Będzie nadawać z Polski, przez satelitę. Aleksej Dzikawicki, były dziennikarz białoruskiej sekcji Radia Swaboda (odpowiednik Wolnej Europy), odpowiadający w nowym kanale za informacje, zapowiada, że Belsat będzie w jego rodzimym kraju czymś nowym: - Będziemy przekazywać informację bezpośrednio dotyczącą ludzi. A prócz tego chcemy opowiadać o prawdziwej historii kraju, zaznajamiać Białorusinów z kulturą...

7680

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]