Reklama

Akcja dobroczynna

Akcja dobroczynna

23.06.2014
Czyta się kilka minut
Wydawało się, że po niezwykłej akcji służb państwowych w redakcji „Wprost” świat nasz tutejszy nabierze kolorów co najmniej trupich. Tymczasem stało się inaczej i zrobiło się raczej różowo. Podsumujmy.
T

Tłamszenie redaktora naczelnego odbyło się jakby na osobności, ale jednak na widoku dziesiątek kolegów. Kolegów przybyłych na miejsce bezkosztowo, szybko i hurmem, wezwanych za pomocą tradycyjnej telefonii, a nie gołębia lecącego wśród palby z kałaszy. Akcja służb specjalnych wedle oglądu każdego średnio rozgarniętego kinomana winna się skończyć co najmniej rozległymi wywichnięciami, zaburzeniami mowy, siniakiem choćby, a skończyła się dziarską konferencją prasową tłamszonego. Pięć minut po tłamszeniu, z zegarkiem w ręku. Pomieszczenia redakcji winny po takiej akcji wyglądać – bądźmy szczerzy – niczym Wołmontowicze. Widzieliśmy jednak wyraźnie, że pobrudziła się tam ledwie kanapka naczelnego. Wykoślawił się fotelik, może dwa, i drzwi puściły – zresztą bez winy opresorów, a z winy ciekawskich. Trudno zresztą tu mówić o winie czyjejkolwiek, bo aura euforii ma zawsze konsekwencje. Oto...

4208

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]