Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Akademia Haendlowska

Akademia Haendlowska

16.02.2015
Czyta się kilka minut
Otwarte próby, mistrzowskie wykonania, spotkania artystów z publicznością, która przyjechała do Wrocławia z całej Polski.
J

Jedną płaszczyzną jest przestrzeń edukacyjna, drugą koncerty – tłumaczył mi Jarosław Thiel, twórca corocznego cyklu (bo można już zaczynać mówić o cyklu) Akademii w NFM – Filharmonii Wrocławskiej. Ale jest jeszcze trzeci wymiar: skupienia na jednym kompozytorze, którego twórczość w ciągu kilku dni przedstawia się w różnych odsłonach, tworząc jego wielostronny portret. W ten sposób powstaje festiwal mały, ale inny niż wszystkie. Muzycy spędzają w mieście tydzień, nie tylko uczą lub są uczeni, lecz chodzą wzajemnie na swoje koncerty, mieszają się z publicznością, która z kolei, przyciągnięta nazwiskiem wybitnego kompozytora (w tym roku – Georg Friedrich Haendel) i magią gwiazd, które wykonują jego muzykę, zjeżdża do Wrocławia z całej Polski.
Dzisiaj największym wyzwaniem dla organizatorów nie jest zrobienie dobrego koncertu, lecz zachęcenie ludzi, by wyszli z domów. Trzy wielkie...

2921

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]