Reklama

Afgańskie scenariusze

Afgańskie scenariusze

11.12.2006
Czyta się kilka minut
Za kilka tygodni 1200 Polaków znajdzie się na polu bitwy. Debata TP z udziałem ministra Radosława Sikorskiego. W serwisie także dźwiękowy zapis debaty do pobrania.
K

KS. ADAM BONIECKI: - Dzisiejsza dyskusja jest zwieńczeniem debaty, która toczyła się ostatnio na łamach "TP". Przypomnę też, że minister Sikorski był kiedyś autorem wielu ważnych tekstów w "Tygodniku", np. reportaży z Afganistanu.

RADOSŁAW SIKORSKI: - Rzeczywiście, uważam się za autora "Tygodnika". Wprawdzie opuściłem się ostatnio, ale mam nadzieję na chrześcijańskie wybaczenie... Gdyby ktoś mi kiedyś powiedział, że jako minister wolnej Polski będę na terenie byłego konsulatu ZSRR [dziś siedziba Wyższej Szkoły Europejskiej, gdzie odbyła się debata - red.] uzasadniał wysyłanie polskich żołnierzy do Afganistanu, nie uwierzyłbym.

---ramka 477128|lewo|2---PIOTR MUCHARSKI: - Ogłaszając decyzję o wysłaniu żołnierzy, nazwał Pan Minister tę misję trudną i niebezpieczną. Mimo to wysyłamy wojsko. Dlaczego?

SIKORSKI: - Afganistan jako...

12964

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]