Reklama

6 - 13 września 2010

6 - 13 września 2010

14.09.2010
Czyta się kilka minut
Watykan l Polska l Świat
B

Benedykt XVI, nawiązując do 60. rocznicy uchwalenia Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, podczas spotkania z europarlamentarzystami 9 września wyraził uznanie dla wysiłków na rzecz obrony ludzkiej godności - zwłaszcza osób niepełnosprawnych i ofiar przemocy - oraz starań na rzecz wolności wyznania. Wezwał do ochrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Następnego dnia Watykan poinformował, że w październiku w Rzymie Papież chce rozmawiać z prezydentem Francji o sytuacji Romów - krytykę przymusowego wydalania ich z kraju wygłosił już wcześniej. Tego samego dnia Papież zaapelował o łaskę dla skazanego na śmierć w Kentucky w USA. Gregory L. Wilson od 22 lat oczekuje na wykonanie wyroku za porwanie, gwałt i morderstwo. W więzieniu przeżył nawrócenie. Decyzję cofnąć może tylko gubernator stanu, który otrzymał petycję katolików z 400 tys. podpisów.

...

3324

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]