Reklama

6 - 13 września 2010

6 - 13 września 2010

14.09.2010
Czyta się kilka minut
Watykan l Polska l Świat
B

Benedykt XVI, nawiązując do 60. rocznicy uchwalenia Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, podczas spotkania z europarlamentarzystami 9 września wyraził uznanie dla wysiłków na rzecz obrony ludzkiej godności - zwłaszcza osób niepełnosprawnych i ofiar przemocy - oraz starań na rzecz wolności wyznania. Wezwał do ochrony ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Następnego dnia Watykan poinformował, że w październiku w Rzymie Papież chce rozmawiać z prezydentem Francji o sytuacji Romów - krytykę przymusowego wydalania ich z kraju wygłosił już wcześniej. Tego samego dnia Papież zaapelował o łaskę dla skazanego na śmierć w Kentucky w USA. Gregory L. Wilson od 22 lat oczekuje na wykonanie wyroku za porwanie, gwałt i morderstwo. W więzieniu przeżył nawrócenie. Decyzję cofnąć może tylko gubernator stanu, który otrzymał petycję katolików z 400 tys. podpisów.

...

3324

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]