Reklama

Niech wszyscy będą misjonarzami

Niech wszyscy będą misjonarzami

13.06.2007
Czyta się kilka minut
Obecność Benedykta XVI w Aparecida nie była "kaftanem bezpieczeństwa nałożonym na episkopat latynoamerykański. Papież dał dowód dobrej orientacji w problemach tego kontynentu i tego Kościoła, choć wywołał burzę wypowiedzią na temat pierwszej chrystianizacji Ameryki.
Przed bazyliką Aparecida, maj 2007 r. /fot. KNA-Bild
O

Od 13 do 31 2007 r. maja w Aparecida w Brazylii obradowała V Konferencja Ogólna Episkopatu Latynoamerykańskiego i Karaibów (CELAM). Przez niespełna trzy tygodnie 162 biskupów i ponad stu gości, obserwatorów i ekspertów szukało rozwiązań bolączek swojego kontynentu. Nie znamy jeszcze dokumentu końcowego, który przekazano do zatwierdzenia Benedyktowi XVI, jednak przemówienie Papieża w dniu otwarcia Konferencji, a także przesłanie biskupów na jej zakończenie pozwalają na opisanie planów południowoamerykańskiego Kościoła.

"Uczniowie i misjonarze Jezusa Chrystusa, aby nasze narody w Nim miały życie" - tak brzmiał temat spotkania. Biskupi podczas obrad wrócili do trzystopniowej (wywodzącej się z Akcji Katolickiej) metody prac, której kroki stanowią: 1) analiza rzeczywistości społeczno-kulturowo-religijnej; 2) jej ocena doktrynalna; 3) określenie kierunków działań...

10106

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]