Reklama

45/08

45/08

04.11.2008
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
P

Pragnienie życia wiecznego

"Czy mężczyźni i kobiety naszej epoki pragną jeszcze życia wiecznego?" - pytał Benedykt XVI podczas modlitwy na Anioł Pański. Nawiązując do encykliki "Spe salvi", dodał, że życie wieczne jest jak "zanurzenie się w oceanie nieskończonej miłości, gdzie czas »przed i po« już nie istnieje". Wezwał, by na śmierć i życie pozagrobowe patrzeć przez pryzmat Objawienia. "Nadzieja na wieczną radość oparta jest na śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa" - dodał Papież, ostrzegając przed zabobonami. Papież w Dzień Zaduszny modlił się w Grotach Watykańskich za dusze pochowanych tam papieży.

Spotkanie z muzułmanami

Grono intelektualistów islamskich rozpoczęło 4 listopada wizytę w Stolicy Apostolskiej. Na rozmowy z Papieską Radą ds. Dialogu Międzyreligijnego i Benedyktem...

8476

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]