Reklama

Ładowanie...

33 dni do nieba

33 dni do nieba

13.11.2017
Czyta się kilka minut
Jan Paweł I będzie błogosławiony. Papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót Albina Lucianiego, co kończy formalnie proces beatyfikacyjny.
DOMENA PUBLICZNA
D

Do wyniesienia na ołtarze potrzebne jest jeszcze stwierdzenie cudu. Watykan bada dwa przypadki uzdrowienia za wstawiennictwem Sługi Bożego.

W dniu ogłoszenia dekretu ukazała się też biografia „uśmiechniętego papieża”, napisana na podstawie dokumentów procesowych, w tym wielu wcześniej nieznanych. Autorka, Stefania Falasca, dziennikarka i wicepostulator sprawy beatyfikacyjnej, wyjaśnia m.in., że przyczyną przedwczesnej śmierci papieża Lucianiego (miał 66 lat) był zawał serca. Już kilka godzin wcześniej papież poczuł ostry ból w klatce piersiowej, jednak nie chciał w nocy wzywać lekarza.

Jan Paweł I zmarł 28 września 1978 r., po 33 dniach sprawowania urzędu. Był to jeden z najkrótszych pontyfikatów w historii. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]